حسن صالحی
در پاسخ به حکومتیان پیرامون اعتراضات مردمی در ایران
Monday, 1st January, 2018  
اشتراک گذاری

بعد ازسه روز از شروع اعتراضات مردمی در ایران مقامات مختلف جمهوری اسلامی که تا به حال خفقان گرفته بودند به حرف در آمدند. از اصولگرایشان تا اصلاح طلبشان. از روحانی تا عارف . از وزیر کشور تا فرمانده ثارالله سپاه پاسداران. از سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تا رئیس شورای تهران.

همه مقامات حکومتی با زبان بی زبانی دارند اعلام می کنند که پیام اعتراض مردم را شنیده اند. می دانند که مردم از این همه بی حقوقی و فشار اقتصادی و سیاسی کارد به استخوانشان رسیده است. چاره ای جز اعتراف کردن به وجود تبعیض و حتی شکاف طبقاتی- آنطور که رئیس شورای تهران گفت- در مقابل خود نمی بینند. ولی زبان تهدید هم کنار نگذاشته اند. می گویند مردم باید مطالباتشان را از مجاری قانونی پیگیری کنند. می گویند مردم را شناسایی کرده ایم به سراغشان می رویم. می گویند “اعتشاش” قابل قبول نیست و تحمل نمی شودو …

اولا از کدام قانون حرف می زنید؟ از همان قانونی که اجازه می دهد شما دزدی و سروری کنید و اکثریت مردم جامعه در فقر و نداری دست و پا بزنند؟ همان قانونی که با اتکا به آن کارگر را به جرم اینکه حقوق معوقه اش را خواسته بود شلاق زدید؟ کدام قانون؟ همان قانونی که بوسیله آن حق نیمی از جامعه را پایمال کرده اید؟ همان قانونی که با توسل به آن بطور سیستماتیکی حقوق و آزادیهای مدنی را از مردم ایران سلب کرده اید؟ منظورتان قانون شکنجه و سنگسار و اعدام اسلامی است؟ اعتراض مردم بخشا سر همین قوانین است. مردم این قوانین ضد انسانی و قرون وسطایی را نمی خواهد و به می خواهند قانونگذار (مجلس) ، مجری قانون (دولت) و دستگاه قضاوتش که در واقع ماشین آدمکشی است رفع شر کند و برود.

ثانیا می گوئید مردم معترض امنیت عمومی را به خطر انداخته اند و شما “شدیدا” در مقابل آن می ایستید؟ واقعا چه کسی امنیت جامعه را به خطر انداخته است؟ شما یا مردم معترض؟ شما که فقر را به خانه مردم آورده اید واعتیاد و تن فروشی را دامن زده اید  جامعه را ناامن کرده اید و یا مردمی که حقشان را می خواهند؟ شما که فعال اجتماعی و مدنی را که خواستار تخقق مطالبات رفاهی ست دستگیرو شکنجه و در زندان زجر کش می کنید امنیت جامعه را به خطر انداخته اید و یا مردم معترض که می گویند حق مان را می خواهیم؟ شما که عامل بیکاری میلیونها جوان هستید و آنها را در موقعیتی قرار می دهید که برای تامین معاش خود بخشا به دامن تبهکاری کشانده شوند عامل ناامنی جامعه هستید م یا جوانانی که آزادی و آینده مطمئنی را طلب می کنند؟  مردم حق دارند که شما را نخواهند چرا که عامل اصلی همه ناامنی ها در جامعه  ایران شما هستید.

به مردمی که جلوی شما ایستاده اند و به مراکز حکومتی و بسیح حمله ور شده اند می گوئید “اغتشاشگر” و با زبان تهدید علیه مردم حرف می زنید. مردم چه کار کنند؟ تمام پول و هزینه این کشور را در حلقوم سپاه و بسیح و ثارالله و گله های اوباش و اراذل حزب الله ریخته اید و پروارشان کرده اید و به جان مردم می اندازید و آنوقت انتظار دارید مردم با نقل و نبات از اینها پذیرایی کنند؟ کور خوانده اید. کسی که به مردم حمله می کند جوابش را از مردم گیرد. مردم منتظر نمی نشینند تا شما آنها را با گلوله و باتوم و گاز اشک و ماشین آبپاش در خیابان از پای در بیاورید و طبیعی ست که هر جا بتوانند و فرصت کنند به مراکز نیروهای سرکوب و سازماندهی سرکوب حمله می کنند.تازه مردم اهواز شعار هم دادند “وای به روزی که مسلح شویم”!

می گوئید مردم معترض را شناسیاسی کرده اید و دستگیرشان می کنید. زر زیادی نزنید. چند نفر را می خواهید دستگیر کنید؟ ۷۰ و یا ۸۰ میلیونجمعیت کشور را؟ این اعتراضات میلیونها مردم ناراضی در کشور را نمایندگی می کند. زحمت شناسایی به خود ندهید چرا که میلیونها نفر را نمی توانید دستگیر کنید. در عوض مردم شما را شناسایی کرده اند. آنقدر که از هر کدام از شما در نزد این مردم یک پروند قطور وجود دارد. از جنایاتی که کرده اید. از دزدیهای که کرده اید. از کشتارو قساوتی که منجر به داغدار شدن هزازان خانواده شد. از ظلمی که به زنان و کودکان کرده اید. از فقری که به مردم تحمیل کردید و زندکی را از بسیاری از ما گرفت. از آینده ایمنی که از جوانان مملکت گرفتید. از تروریسمی که در سطح جهان راه انداختید و …توصیه ما این است که به جای بکار بردن زبان تهدید علیه مردم فکری به حال خود کنید و دنبال سوراخ موشی برای خود باشید.

سنبه اعتراضات مردمی چنان قوی بوده است  که صفوف دشمان مردم را سراسیمه کرده است. جنبش سرنگونی باید آنقدر قوی شود که آنها را به هزیمت وادارد. اتحاد هر چه وسیعتر مردم، به میدان آمدن بخش های مختلف جامعه در حمایت از یکدیگر، سرایت این اعتراضات به مراکز تولیدی کار وتداوم اعتراضاتی خیابانی تنها ضامن خنثی کردن تهدیدات جمهوری اسلامی و جلوگیری از سرکوب اعتراضات مردم است. با اتحاد بیشتر و قوی تر برای به زیر کشیدن جمهورس اسلامی به پیش!

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

Comments are closed.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com